mask, surgical mask, virus-4898571.jpg

Ar COVID-19 gali sukelti plaukų slinkimą?

COVID-19 užsikrėtusiems žmonėms gali pasireikšti įvairūs simptomai, o plaukų slinkimas apibūdinamas kaip simptomas tiems, kurie pasveiko nuo šios būklės. Plaukų slinkimas yra galimas ilgalaikis neigiamas COVID-19 poveikis, kuris šiuo metu tiriamas, teigia Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC).

Kasdien galite prarasti iki 100 plaukų sruogų. Tačiau jei slenka plaukai, kurių augimas netinkamai papildo, arba jei kasdien netenkate daugiau nei 100 plaukų sruogų, gali kilti medicininių ar plaukų slinkimo problemų. Šiame straipsnyje aprašoma, ar SARS-CoV-2 infekcija gali sukelti plaukų slinkimą ir kada turėtumėte tai aptarti su gydytoju.

COVID-19 ir plaukų slinkimo tyrimai


Daugelio tyrimų duomenimis, po COVID-19 poveikio buvo užregistruoti keli plaukų slinkimo atvejai. 2020 m. lapkričio mėn. atliktame tyrime buvo ištirta 63 dalyvių grupė. 14 iš 58 tyrime dalyvavusių asmenų pranešė apie plaukų slinkimą. Vidutinis laikotarpis nuo COVID-19 simptomų pradžios iki pastebimo plaukų slinkimo buvo 58,6 dienos. Plaukų slinkimas buvo pašalintas 5 iš 14 pacientų. Tačiau 9 iš asmenų vis dar susidūrė su plaukų slinkimo problemomis.

Kaip COVID-19 gali sukelti plaukų slinkimą?


Teigiama, kad COVID-19 sukeltas plaukų slinkimas yra dažnas sutrikimo, žinomo kaip telogeninis išsiliejimas (TE), požymis. Plaukai dažnai iškrenta dideliais gumbeliais, pažeidžiančiais mažiau nei pusę galvos odos. Paprastai ši būklė trunka nuo 6 iki 9 mėnesių, po to dauguma pacientų pastebi, kad prarasti plaukai atauga.

Manoma, kad šis sutrikimas yra susijęs su COVID-19. Viena iš labiausiai tikėtinų TE priežasčių yra sunki liga, kurią lydi karščiavimas. Teigiama, kad karščiavimas yra vienas iš labiausiai paplitusių COVID-19 infekcijos simptomų.

Plaukų slinkimas dėl streso


Stresas yra dar viena tikėtina TE priežastis. Pacientai, sergantys tokia liga kaip COVID-19, akivaizdžiai patiria didelį fizinį ir psichinį stresą. Gydytojai mano, kad fizinis ir psichinis stresas, susijęs su COVID-19 infekcija, gali sukelti TE pacientams. Dėl streso padaugėja plaukų folikulų, kurie patenka į telogeninę plaukų augimo ciklo fazę, dėl ko plaukai slenka. Be to, epidemijos stresas ir karantinas yra tikėtinos TE priežastys.

TE mechanizmas


TE atsiranda, kai dėl streso daugelio plaukų folikulų nustoja vystytis ir jie patenka į ramybės (telogeno) fazę. Plaukai telogeninėje fazėje ilsisi 2–3 mėnesius, prieš juos pašalindami iš galvos odos, kad susidarytų vieta ateityje. Dėl to TE sukeltas plaukų slinkimas įvyksta praėjus ilgam laikui po to, kai įvyko įvykis, pvz., liga ar labai įtempta aplinkybė.

Ar plaukų slinkimas yra susijęs su sunkiu COVID-19?


Plaukų slinkimas greičiausiai yra susijęs su sunkia COVID-19 infekcija. Tačiau šios sąsajos sunkumas ir apimtis dar nenustatyti.

2020 m. gegužę paskelbtame tyrime buvo ištirti 175 žmonės, paguldyti į ligoninę dėl koronaviruso. Tyrėjai atskleidė, kad nemaža dalis asmenų (67%) turėjo androgeninę alopeciją. Tačiau tai nebuvo atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas.

2020 m. liepos mėn. atliktame tyrime buvo lyginami 336 vyrų, paguldytų į ligoninę dėl COVID-19, ir 1 605 vyrų, hospitalizuotų be COVID-19, nuplikimo modeliai. Remiantis tyrimo išvadomis, vyrams, kurių nuplikimas buvo ryškiausias, COVID-19 testas buvo teigiamas.

Plaukų slinkimo valdymas


Vietoj įprastų 100 plaukų, prarandamų kiekvieną dieną, telogeno išsiliejimas gali sukelti daugiau nei 300 plaukų sruogų praradimą kiekvieną dieną iki 6 mėnesių, sukeldamas didžiulę kančią ir stresą. Geros naujienos yra tai, kad telogeno išsiskyrimas yra tik laikinas ir plaukai vėl atsigaus. Tačiau tai gali užtrukti šiek tiek laiko. Kadangi plaukai auga lėtai, prognozuojama, kad prireiks nuo 6 mėnesių iki metų, kol plaukai atkurs savo apimtį ir ilgį. Pacientai, sergantys koronavirusu, turėtų nudžiuginti, išgirdę, kad ši būklė tik laikina ir kad jų plaukai ataugs, nes liga ir simptomai mažės. Jie taip pat turėtų priimti kai kuriuos sveikos gyvensenos pakeitimus, kad išlaikytų sveiką kūną ir plaukus.

Susiję: Kokios ir geriausios matu izkrišanas gydymo galimybės?

Plaukų slinkimo gydymo priemonės
Štai keletas namų procedūrų, kurios gali padėti išlaikyti sveikus plaukus ir nepažeisti plaukų folikulų.

Gyvenimo būdo pokyčiai:

Mesti rūkyti ir gerti.
Laikykitės reguliarių valgymo ir miego įpročių, taip pat gerai subalansuotos, maistingų medžiagų turinčios dietos.
Niekada nevartokite fiktyvių plaukų augimo tablečių.
Reikėtų vengti permų, karšto aliejaus procedūrų ir šukuosenų, kurios traukia arba pažeidžia plaukus.
Valydami plaukus stenkitės jų per stipriai netempti ar traukti.
Rogainas (minoksidilis): tiek vyrai, tiek moterys gali jį vartoti, kad padėtų išgydyti

Plaukų persodinimo klinika Rubenhair
Adresas: Republikas laukums 3, LV-1010 Rīga, Latvija
Tel / WhatsApp: +371 26777776
paštas: info@rubenhair.eu
https://www.rubenhair.eu

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one + five =